W podróży z Tasteaway

Artvesta wypytuje znane, lubiane, doceniane i inspirujące osoby o to jak mieszkają. Dziś ugościła nas Natalia z Tasteaway.

Tasteway - jeden z najpopularniejszych blogów podróżniczych w Polsce (ponad 157 tysięcy fanów na FB!). Tworzy go Natalia. Podróżowanie, odkrywanie nowych kultur i smaków to jej pasja. Coś więcej niż hobby - raczej sposób na życie. W wyprawach, większych i mniejszych, towarzyszy jej wspaniała rodzina. Tasteaway to blog, do którego się wraca i z którym na co dzień się podróżuje. 

1. Życie Pani i Pani rodziny to w dużej mierze podróże, zmiany, nowości. A jak jest w domu? Ciągle Pani coś zmienia, przestawia, ulepsza? Czy wręcz odwrotnie, lubi Pani, żeby wszystko było na swoim miejscu?
Powiem tak: zawsze lubiłam zmiany w mieszkaniu czy w pokoju, ale przyznam, że ostatnio tego nie robię z prozaicznej przyczyny – braku czasu. Kiedyś lubiłam pochodzić po sklepach z gadżetami do domu – świeczkami, poduszkami i innymi drobiazgami, które wpływają na wygląd wnętrza, ale obecnie z uwagi na dużą ilość obowiązków zawodowych i dwójkę dzieci, akurat z tych przyjemności musiałam zrezygnować. Inna sprawa to dzieci. Sześciolatek i uczący się chodzić roczniak to tajfun w domu, a sprzątanie i pilnowanie wyglądu mieszkania to syzyfowa praca :).

2. Za czym najbardziej Pani tęskni / tęsknicie będąc poza domem?
Chyba nie mamy takiej rzeczy w domu. Tęsknię bardziej za ludźmi, za rodziną, za przyjaciółkami, za moim miastem. Za domem tęskniłam chyba najbardziej, gdy podróżowaliśmy kamperem – tęskniłam za większym łóżkiem i prysznicem z gorącą wodą bez ograniczeń. Gdy jesteśmy w podróży, zwykle wybieramy fajne hotele i to nimi się rozkoszujemy – nie tęsknimy wtedy za domem :-).

3. Co sprawiło, że Pani mieszkanie, te „cztery ściany” nabrały charakteru. Czego nie mogłoby zabraknąć w Pani domu?
Na pewno sporo u nas pamiątek z podróży – figurek z Meksyku, Birmy, Wietnamu, Japonii. One są niezbędne :-). W salonie wisi też wielkie zdjęcie robione pewnie 30 lat temu przez mojego Tatę, którego fascynowała fotografia  - robił i sam wywoływał zdjęcia.

4. Co jest Pani bliższe: skandynawski styl, prostota czy polski przepych i dom pełen pamiątek?
Raczej prostota. Denerwuje mnie nadmiar przedmiotów. Ostatnio mam ochotę porządkować i wyrzucać, ale znów w domu z dwójką dzieci króluje przepych i masa zabawek. Taki urok :-). Nie ukrywam jednak, że myślimy o remoncie i mam nadzieję wprowadzić wtedy więcej sprytnych schowków, by wszystko można było szybko sprzątnąć i schować i nie zabijać się na kredkach i klockach Lego.

5. Poranna kawa/herbata najlepiej smakuje…
Jak przystało na osobę w biegu, poranną kawę piję już na mieście :-).

Nasz wybór: 

1. Lniana kołderka / kocyk dziecięcy z falbanką / Dreamcatcher
Pled to 100% hand-made, powstaje w kameralnych pracowniach z dbałością o każdy szczegół.

2. Plakat Wietnam zatoka Ha Long / Loft Poster Design 

Fotografia niezwykłej Zatoki Ha Long w północnym Wietnamie. Plakat drukowany na wysokiej klasy satynowym papierze.

3. Skrzynia na zabawki / Polly Pattern 

Pojemna skrzynia na zabawki ze zdejmowaną pokrywą. Absolutny must have to pokoju dziecięcego. 

Na koniec mamy dla Was trochę "prywaty" :) Zobaczcie jak wygląda sypialnia Tasteaway. Przytulnie prawda?


www.artvesta.pl