Simply Interiors - Katarzyna Ziobrzyńska

KILKA SŁÓW O SZTUCE

Dom bez sztuki to dom bez duszy. Jest pusty, martwy i milczący. Nie umiem inaczej o tym myśleć. Mam w domu kilka obrazów, które są pamiątkami rodzinnymi. Obcowanie z nimi to magia, historia i wspomnienia. 
Choć o istocie sztuki we wnętrzach napisano już chyba wszystko, odnoszę wrażenie, że wiele domów, które widuję w internecie nadal woła o pomoc w tej kwestii. Kupujemy drogie meble, szalejemy z dodatkami, ale zapominamy o ścianach wokół, które straszą pustką. Bywa i tak, że kompletnie nie wiemy, co na nich powiesić i kończy się na przypadkowych obrazkach z sieciówek, które są w co drugim domu. Tak jest najszybciej i najłatwiej, ale czy najlepiej?

                    

   fot. Pinterest


A tymczasem… Jest tylu zdolnych, polskich artystów, którzy mają trudności ze sprzedaniem swoich prac. Są na wyciągnięcie ręki, wystarczy przecież poszukać w internecie, czy popytać znajomych. Sztuka jest dziś łatwo dostępna - w sieci znajdziemy obrazy, zdjęcia czy grafiki na każdą kieszeń i pasujące do każdego stylu. Jedyne co nas ogranicza to wyobraźnia! Jeśli naprawdę zależy nam na pięknych, wyjątkowych wnętrzach, musimy spojrzeć na sztukę jako na jeden z ważniejszych elementów wystroju domu. 
          
Fot. Ewa Przedpelska; obraz Krzysztofa Pająka

Galeria ścienna to najlepszy sposób, aby opowiedzieć naszą historię i pokazać emocje! Ta najciekawsza mówi coś o właścicielach i pozwala poznać ich zainteresowania:

         •        Spójrz, to mi się podoba!
         •        Widzisz ten obraz? To moje ulubione kolory!
         •        A ta grafika? Kocham minimalizm! 


                                    

fot. Pinterest


Tę historię możemy pisać na wiele sposobów: zdjęcia rodzinne, pamiątkowe obrazy, rysunki dzieci, grafiki zakupione w różnych miejscach świata, czy po prostu sztuka, która łapie za serce, ujmuje nas tym „czymś” i wywołuje trudne do opisania uczucia. Niech będą to NASZE uczucia i przekaz, nasz świat zamknięty w ramach. 

Stworzenie prawdziwej galerii ściennej jest procesem, który nie trwa tydzień. Zapełniajmy ściany tym, co dla nas jest stylowe i będzie sprawiać radość przez długie lata. Pokażmy dzieciom, że obraz po babci ma dużą wartość i nauczmy je obcować ze sztuką- niech ten rodzaj wrażliwości nie będzie im obcy.
Najpiękniejsza galeria ścienna to opowieść o nas samych.


fot. Katarzyna Ziobrzyńska

Jaką historię opowiadają Twoje 4 ściany? 


Katarzyna Ziobrzyńska - autorka bloga www.simplyinteriors.pl
Dom powinien odzwierciedlać mieszkańców, tylko wtedy jest wyjątkowy. Na blogu dzielę się swoją pasją do pięknych wnętrz: znajdziesz u mnie garść porad, a także dużo inspiracji zza oceanu, gdyż ta estetyka jest mi bardzo bliska. Moje artykuły możesz przeczytać także w magazynie na tablety i smartfony SWAY. Będzie mi miło, jeśli zostaniesz na dłużej!