Poznajcie Martynę Mączkę i jej dzieła

Kim jest Martyna Mączka?

Urodzona w 1988 r w Bielsku-Białej, tworzy od dziecka. Swoją z przygodę z malowaniem obrazów rozpoczęła od rysunku ołówkiem, poprzez węgiel, suche pastele, na końcu farby akrylowe, które stały się jej ulubioną techniką. Ukończyła studia na Politechnice Śląskiej na kierunku Architektura. Po kilku latach pracy w zawodzie całkowicie porzuciła karierę zawodową i oddała się swojej pasji. Ukończyła wiele kursów rysunku i malarstwa. Maluje zawodowo od 2014 roku. Początkowo tworzyła w tematyce typowo baśniowej. Obecnie jej obrazy malowane są głownie w stylu surrealizmu i symbolizmu. Charakterystyczne w twórczości malarki jest łączenie czarno-białych barw z kolorowymi akcentami. Wynika to z sentymentu do starych zdjęć i czasów. Na obrazach często występuje ta sama postać mężczyzny o wydłużonych nogach w cylindrze. Jest on metaforą każdego z nas. Obrazy powstają po tygodniach przemyśleń i refleksji. Są głębokim przekazem ukazanym w metaforyczny sposób. Każdy szczegół ma znaczenie, nic nie występuje przypadkowo. Malarka stara się na obrazach ukazać kwintesencję życia i skłonić odbiorcę do refleksji.


Ostatni smok

Koledzy, bmx, przygoda... Fantazyjny obraz akrylowy na płótnie naciągniętym na blejtram. Boki obrazu zamalowane w sposób dający wrażenie kontynuacji obrazu, co sprawia, że jest gotowy do powieszenia i nie wymaga oprawy. Obraz jest zawerniksowany satynowym werniksem (nie błyszczy), sygnowany w prawym dolnym rogu pseudonimem artystycznym i datą wykonania. Praca brała udział w 2017 roku w wystawie w Bath w galerii Opium w Anglii. Tematyka obrazu nawiązuje do czasów dzieciństwa pełnego przygód i niespodzianek. Malarka chce przenieść nas w magiczny owiany tajemnicą świat. Pragnie byśmy na chwilę poczuli się dziećmi. Obraz bardzo dobrze komponuje się w antycznych i konwencjonalnych wnętrzach. Bardzo pasuje do ciemnych kolorów ścian, Może być wspaniałym prezentem dla bliskiej osoby.The bright side of life

Surrealistyczny obraz namalowany farbami akrylowymi na płóciennym podobraziu. Praca nie wymaga ramy, boczne krawędzie płótna zamalowane - kontynuacja obrazu. Obraz jest zakonserwowany satynowym werniksem (nie błyszczy), sygnowany w prawym dolnym rogu imieniem i nazwiskiem oraz rokiem powstania. Dzięki właściwościom farb akrylowych i werniksu obraz posiada długoletnią trwałość od pęknięć, zżółknięć i blaknięcia farby. Praca z cyklu "The bright side of life". Praca namalowana na podstawie autorskiego zdjęcia. Obraz będzie doskonale prezentował się na ścianie salonu lub sypialni. Oczywiście nad łóżkiem. 


Droga do nieba

Dzieło zostało stworzone farbami akrylowymi, ma wymiary 90 na 90 cm, płótno naciągnięte na blejtram. Boki obrazu zamalowane w sposób dający wrażenie kontynuacji obrazu, co sprawia, że jest gotowy do powieszenia i nie wymaga oprawy - wrażenie 3d. Obraz jest zawerniksowany satynowym werniksem (nie błyszczy). Sygnowany w prawym dolnym rogu imieniem i nazwiskiem autorki oraz rokiem powstania. Do obrazu dołączony Certyfikat autentyczności.