Polski design dla dzieci

Co wybrać do pokoju dla dziecka, żeby był dla niego wspaniałą przestrzenią do zabawy, a dla nas funkcjonalnym i przyjemnym pomieszczeniem?
Polski design i w tej dziedzinie ma wiele do powiedzenia. Nowoczesne meble i stylowe dodatki to coś dla tych rodziców, którym zależy, żeby swoim dzieciom przekazać poczucie określonej estetyki i wrażliwość na piękno, zostawiając oczywiście miejsce na kształtowanie własnego gustu.

1. Pościel

Jaką pościel wybrać dla dziecka? Najlepiej taką uszytą z wysokiej jakości bawełny. Koniecznie w piękny, niebanalny wzór, dzięki czemu stanie się doskonałym dopełnieniem dziecięcego pokoju. Pościel od LAS i NIEBO, z pięknym nadrukiem ptaków, spełnia oba te wymagania. I podobno gwarantuje też maluchowi smaczny i spokojny sen :-).


2. Krzesła

Do siedzenia. Ale też: czytania, jedzenia, czekania, zabawy i rozmyślania. Krzesło dla dziecka musi być wygodne. A tapicerowane – koniecznie z hipoalergicznym wkładem. KAPA ofiarowuje krzesłom retro drugie życie. W efekcie powstaje oryginalny miraż wspomnień lat 50. i nowoczesnego polskiego designu. Meble KAPA mają też inną zaletę – każdy z nich jest niepowtarzalny – występuje tylko w jednym egzemplarzu.3. Dekoracje ścienne

Mali miłośnicy polskiego designu z pewnością docenią oryginalne, nowoczesne dekoracje lustrzane. Chmurka, gwiazdki, czy urocze oczka od Designplace pięknie ozdobią ściany lub meble.   
Bez obaw – nie potłuką się, bo wykonano je z pleksi imitującej szkło. Możliwe zamówienie indywidualnego wzoru.

             


4. Naczynia

Z ręcznie malowanych, porcelanowych kubków od My Mug Company herbata smakuje najlepiej na świecie. Ale oczywiście nie tylko ona. Takie kubki to doskonały kompan śniadania i wieczornej lektury ulubionej książki. Farby użyte do stworzenia pięknych rysunków i napisów są odporne na ścieranie i dobrze znoszą wysoką temperaturę, więc naczynia można je myć w zmywarce i używać ich w kuchence mikrofalowej.

5. Lampy

Stołowa lampa z drewna z tekstylnym abażurem w piękny wzór. Polly Pattern zadbało o najdrobniejsze detale – wykończenie abażura uroczą tasiemką, ozdobny kabel w oplocie tekstylnym, czy praktyczny ściemniacz, który pozwala regulować natężenie światła. Dzięki tej funkcji możemy ożywić pomieszczenie lub ocieplić, jeśli zależy nam na wrażeniu przytulności.

    

WWW.ARTVESTA.PL