Jego wysokość – drewniany regał na książki

Nowoczesne półki na książki i regały pokojowe to szara eminencja każdego salonu, a niekiedy i sypialni. Trudno nie zauważyć panującej już od kilku lat tendencji, w której przestały pełnić jedynie funkcję użytkową, a zaczęły być prawdziwą przestrzenią do popisu dla wszystkich tych, dla których wygląd wnętrza i jego najdrobniejsze detale mają duże znaczenie. Meble te oraz sposób ich zaaranżowania odzwierciedlają ze wszystkimi szczegółami poczucie estetyki ich właściciela i sympatię dla poszczególnych trendów wnętrzarskich. Ich zaletą jest także to, że można je bardzo łatwo i szybko zupełnie odmienić, zmieniając układ poustawianych na nich przedmiotów, dodając nowe, wymieniając te już opatrzone na inne. Ramki ze zdjęciami, niewielkie rośliny doniczkowe, ozdobne figurki, kasetki, puzderka etc. Możliwości jest nieskończenie wiele. Panuje tu jednak bardzo ważna zasada: mniej znaczy więcej. Wspomniane meble będą należycie spełniać swoją funkcję estetyczną, jeśli na ich półkach nie będą się piętrzyły całe stosy książek i rozmaitych przedmiotów dekoracyjnych. Należy zachować umiar. I my z tą zasada zgadzamy się całkowicie!


Zobaczcie co nowego w tym temacie proponuje polski design.


Skandynawskie echa

Już na pierwszy już rzut oka widać, że artyści z Plywood Project kochają prostotę i minimalizm. Podstawowym materiałem, z którego produkują swoje meble – w tym oczywiście regały – jest sklejka, a inspiracje czerpią głównie z duńskiego modernizmu lat 60 i 70. Regał Frisk Midi doskonale prezentuje się nie tylko we wnętrzach zachowanych w stylu skandynawskim, ale także w stylistyce loft, czy vintage. Lekka, nieco surowa forma mebla wraz z wykończeniem delikatnymi zaokrągleniami tworzy niezwykle efektowną całość.
Szczeble zamiast półek

Drabinka Ashme ma same zalety – niebanalną, lekką formę i niewielkie wymiary, więc może śmiało pojawić się w sypialni, salonie, przedpokoju, a nawet łazience. Poza tym – zgodnie z przekonaniem jej twórców z Ragaba, że dobry design nie musi kosztować majątku – jej zakup nie zrujnuje domowego budżetu. Półki Ashme wykonano z płyty MDF, natomiast boki z drewna jesionowego. Wraz z niewielkimi roślinami doniczkowymi ten mebel tworzy perfekcyjny duet.
Zabawa geometrią

Regał Apex od Wood Republic został stworzony z myślą o nowoczesnych wnętrzach. Doskonale sprawdzi się w pokoju dziecięcym – półki, półeczki i szuflady o różnych wielkościach i kształtach pomieszczą wszystkie cenne zabawki i rozmaite skarby. Staną się też wspaniałą przestrzenią do zabawy. Poza tym kolory frontów szuflad można wybrać samodzielnie, podobnie jak kształt i wielkość całego mebla. Projektanci nic w tym zakresie nie narzucają.
Dla lokalnych patriotów

To chyba najbardziej efektowna półka na ścianę, jaką w ostatnim czasie widzieliśmy! Ma kształt Warszawy. Ale to nie wszystko. Półki zostały tak zrobione, żeby mniej więcej oddawać podział administracyjny miasta. Robi wrażenie? A fakt, że w plecach mebla wygrawerowano plan ulic? Regał Warszawa, od Rzemiosło ma całkiem spore wymiary: 151 cm na 160 cm i 19 cm głębokości. Pomieści wiele książek i innych drobiazgów. Jeśli komuś nie odpowiada kształt stolicy, może zamówić regał według indywidualnego projektu.
www.artvesta.pl