Galeria Wzornictwa Polskiego

Najciekawsze prace polskich projektantów z różnych epok i środowisk

Czy wiecie, że w Muzeum Narodowym w Warszawie na stale zagościła galeria prezentująca najważniejsze zjawiska w polskim wzornictwie od początku XX wieku po czasy współczesne? Od 15 grudnia ma stałe miejsce w Galerii Wzornictwa Polskiego.

Galeria Wzornictwa Polskiego, fot. Bartosz Bajerski / Muzeum Narodowe w Warszawie


Dowiemy się jak o projektowaniu myślano w różnych epokach i środowiskach twórczych – od kręgu zakopiańskiego, Warsztatów Krakowskich, Spółdzielni Artystów „Ład” i modernistów z grupy „Praesens”, poprzez powojenny czas odbudowy, socrealizm, odwilż i poodwilżową nowoczesność – najbardziej dynamiczne lata polskiego wzornictwa – na przykładach najlepszego współczesnego designu kończąc.

Co ciekawe, znajdziemy tez osobne miejsce związane z projektowaniem przemysłowym, projektowaniem dla dzieci oraz etnoprojektowaniem.

Więcej informacji znajdziecie tu: https://www.mnw.art.pl/kolekcje/galer/galeria-wzornictwa/   Artvesta lubi dobry design i polskie projekty i zachęca Was do obejrzenia tej wystawy. My niedługo wrzucimy na nasz facebook i instagram zdjęcia z naszej wizyty!