Artvesta przedstawia: Anita Owsianna

Anita Owsianna. Jej prace od niedawna znajdziecie na artvesta.pl. Anita ma 27 lat, jest absolwentką Wydziału Sztuki na Akademii im. Jana Długosza w Częstochowie. Poza tym ukończyła Wydział Edukacji Artystycznej na Uniwersytecie Artystycznym w Poznaniu. Dziś mieszka i pracuje w Warszawie. O swoich obrazach mówi: „Podobno dobra poezja wynika ze spontanicznego wybuchu głębokich uczuć. Taki właśnie wybuch jest powodem mojego malarstwa. Działam by zsumować ducha i materię. Ekspresja i powoływane przeze mnie struktury obrazu pozwalają mi wyrazić to, co niewyrażalne, zaznaczyć własne ja w dziele.”
Nas od razu urzekł obraz "Triangle". Spytaliśmy Anitę o to, skąd inspiracja. Bez wahania odpowiedziała: "Na samym początku mocno inspirowałam się architekturą industrialną. Teraz punktem wyjścia dla moich prac są różne aspekty życia, w zależności od cyklu. Z obrazem Triangle jest jak ze wszystkimi moimi obrazami. Samo płótno to dla mnie za mało, zawsze idę krok dalej. W materii uwielbiam surowość, wizualny chłód i wyrazistość. Konstruuję i dekonstruuję. Korzystam z twórczej siły destrukcji, stąd mój szacunek do przypadku. Moja paleta barw jest ograniczona, ale nie brak w niej kontrastu. Opowiadając, unikam przedstawień, zastępuję je formami geometryczymi" – wyjaśnia artystka. 
Anita stworzyła też rozbudowaną serię prac Tearing. "Jest ona swego rodzaju antidotum. Prace z tego cyklu są odpowiedzią na chorobę i towarzyszący jej kryzys twórczy" – wyjaśnia artystka. Seria składa się z kilkudziesięciu miniaturowych prac. "Tytuł nawiązuje też do samej struktury prac powstałych z poszarpanego papieru i często obecnego w moich pracach kartonu" – dodaje Anita. Uważamy, ze to wspaniały dodatek do nowoczesnych, minimalistycznych pomieszczeń.artvesta.pl